17/01/18 6:45

ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ SUZUKI JIMNY

Forum για τα εκτός δρόμου οχήματα, διαδρομές και off-road αναζητήσεις

Re: ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ SUZUKI JIMNY

Δημοσίευσηαπό BILL33 » 17/08/09 17:55

magia έγραψε:
magia έγραψε:[κατα ενα μεγαλο μερος το προβλημα λύθηκε, με το κεντρο ζυγοσταθμίσης και λοιπών στον Ζανια στην βουλιαγμενης] οι ανθρωποι όντως κάναν πολύ καλή δουλειά' αλλα την επομένη το πρωι που τα λάστιχα ηταν κρύα το ξανα έκανε απο τοτε και μεχρι τωρα δεν ξανα εχει γινει δια μαγείας......ςςς!!!!ομως η συμβουλή σας ειναι ενα ακομη χερι βοηθείας !!!!πραγματικά απο τα βαθυ της καρδιας μου σας ευχαριστώ!!!!

:tomato: και πως το βρισκω αυτο το πακετο μεσα απο το internet ?αν εχετε ιδεα?

Τι εννοεις;Για ποιο πακετο μιλας;
Άβαταρ μέλους
BILL33
4TF F15 Pilot

Last Visit: 20/02/16 17:16
Banned User

Δημοσίευσηαπό ΜΑΙΡΗ ΓΑΛΑΤΕΡΟΥ » 26/08/09 19:54

Φίλοι μου, σας έσωσα!

Μετά από 2 χρόνια ταλαιπωρίας και τρέμουλου με το JIMNY μου, ανακάλυψα ότι κάποια παρτίδα είχε βγεί με φάλτσα κομμένα τα ρουλεμάν, από την κατασκευάστρια εταιρία. Η Suzuki από την Ιαπωνία, το ανακοίνωσε και όσοι ήταν μέσα στην εγγύηση, θα τους τα έφτιαχναν δωρεάν. Η Suzuki όμως στην Ελλάδα,
Σφακιανάκης, Auto Profit κ.λ.π. το αποσιώπησαν. Όταν πήγαινα στο εξουσιοδοτημένο Service, μου έλεγαν για τα λάστιχα ενώ ήξεραν το πρόβλημα απ την αρχή. Δυό χρόνια ταλαιπωρήθηκα στο shaker, και τώρα πιά, σήμερα συγκεκριμένα, μου άλλαξαν ρουλεμάν, δισκόπλακα, λάστιχο ακραξονίου και ροδέλα. Πλήρωσα 480 Ευρώ και έφυγα. Παραδέχτηκαν ότι δεν υπήρξε πρόβλημα από τη χρήση, ούτε απ τον χρόνο.
Το ανάφεραν ως "ζημιά". Δεν ξέρω άν μπορώ να κάνω αγωγή πιά, αλλά θα στείλω γραμμα στην Suzuki στην Ιαπωνία, νά μάθουν τουλάχιστον τα χάλια των εταιριών που συνεργάζονται. Δεν ξέρω αν χαρήκατε με αυτά, αλλά είναι η αλήθεια.
ΜΑΙΡΗ ΓΑΛΑΤΕΡΟΥ
4TF Newbie Driver

Last Visit: 07/09/09 23:57

Δημοσίευσηαπό MIXOStsi » 26/08/09 22:58

Και ποιας χρονιάς ήταν η ελλατωματική παρτίδα. Ρωτάω γτ υπάρχει στο σπίτι ένα Jimny αλλά δεν έχει βγάλει κάτι μέχρι τώρα. Φτου-φτου μην το ματιάσω.
Άβαταρ μέλους
MIXOStsi
4TF A6 Driver

Last Visit: 28/02/17 0:02

Δημοσίευσηαπό ΜΑΙΡΗ ΓΑΛΑΤΕΡΟΥ » 27/08/09 16:49

ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΠΟΙΑΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΧΑΛΑΣΜΕΝΗ ΠΑΡΤΙΔΑ. ΕΓΩ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΤΟΥ 2004 ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ 2006. ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΜΕΣΩΣ. ΤΟ 2007 ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΣΥΝΕΡΓΕΙΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΞΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΤΟ 2009 ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΤΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ, ΜΕ ΑΝΕΛΑΒΕ Ο ΦΑΝΑΡΤΖΗΣ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΜΕ ΣΥΜΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΞΕΡΕΙ ΧΡΟΝΙΑ, ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΓΕ ΣΕ ΕΝΑ ΓΝΩΣΤΟ ΤΟΥ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ 4Χ4. ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΜΕ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ SUZUKI ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΤΑ ΤΥΧΗ ΗΤΑΝ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑΣ.
ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΑΝΟΙΚΤΗ ΑΚΡΟΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΕ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΠ ΤΗΝ ΙΑΠΩΝΙΑ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ, ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟ ΑΠΟΣΙΩΠΗΣΑΝ. ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΔΗΘΕΝ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΤΖΑΜΠΑ. Σ' ΕΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ. ΗΞΕΡΕ ΗΔΗ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΑΛΛΑ ΑΝΤΙ ΑΛΛΩΝ. ΕΤΣΙ, ΠΕΡΑΣΕ ΚΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ. ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΚΟΤΩΣΩ, ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ.
suzuki
ΜΑΙΡΗ ΓΑΛΑΤΕΡΟΥ
4TF Newbie Driver

Last Visit: 07/09/09 23:57

Δημοσίευσηαπό maggiora » 30/08/09 22:47

Οτι κι αν πω ειναι λιγο!!Μονοπωλειο ο Σφακιανακης στην Ελλαδα....
Άβαταρ μέλους
maggiora
4TF Newbie Driver

Last Visit: 29/12/15 18:02

Δημοσίευσηαπό MIXOStsi » 07/09/09 16:10

Το δικό μας είναι 2002 και δεν παρατηρήθηκε κάτι.
Άβαταρ μέλους
MIXOStsi
4TF A6 Driver

Last Visit: 28/02/17 0:02

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Εκτός Δρόμου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες