26/06/19 15:01

Νέος admin

Ανακοινώσεις, εκδηλώσεις, εκδρομές και καλωσόρισμα των νέων μελών του 4TF

Re: Νέος admin

Δημοσίευσηαπό Manker » 04/09/14 21:15

tazio έγραψε:
AEA4TF έγραψε:...

Η επιθυμία σας εισακούσθηκε, αν και με με μεγάλη λύπη. Λύπη όχι μόνο για την αποχώρηση της προηγούμενης Διαχειριστικής Ομάδας, αλλά και λόγω των λαθών που έφεραν μια άβολη κατάσταση (σχέσεις Περιοδικού-Φόρουμ) σε σημείο θραύσης.

Η Διεύθυνση του Περιοδικού επιθυμεί με τον διορισμό νέας Διαχειριστικής Ομάδας να επαναφέρει την ηρεμία στο φόρουμ. Προσδοκούμε στην συνεργασία όλων όσων αγαπούν το Φόρουμ και το Περιοδικό.

Από την πλευρά μας, υποσχόμαστε ότι θα προσπαθήσουμε να είμαστε δίκαιοι, τηρώντας μεν τον Κανονισμό, αλλά με τέτοιον τρόπο ώστε να μην χαθεί ο "παρεΐστικος" χαρακτήρας του 4TF.

Σας ευχαριστούμε!

Η διεύθυνση του περιοδικού και κατ' επέκταση εσείς οι νέοι αντμίν μοντ (μόνο δυο θα πήξετε νέοιιιιι :lol: ) αν πράγματι θέλει να επανέλθει η ηρεμία στο φόρουμ ας αρχίσει το ξεσαβούρωμα από τους πυραμιδόγατους που το έφεραν σε αυτή τη κατάσταση. Μπανάκι φθινοπωρινό και αυτών και των κλώνων τους. Διαφορετικά τίποτα δε θα αλλάξει και τίποτα δε θα κάνει ορισμένους να πιστεύουν ότι μόνο αλλαγή username των αντμίν έγινε και τίποτα παραπάνω.
Μοντς δύσκολο να θελήσει να γίνει κάποιος σε μια κατάσταση που ακόμα έχει σύνδεση με το/η αίσχος/αλητεία/αηδία που υπήρξε τις τελευταίες ημέρες.
Την αξιοπιστία που χάσατε θα χρειαστεί χρόνος για να την ανακτήσετε και πάλι δε θα φτάσει ψηλό ποσοστό και σίγουρα ποτέ εκεί που ήταν πριν τον αυτοεξευτελισμό του φόρουμ μέσω της ιδιοκτησίας του. Τα κατέβασαν τα παντελόνια κακά τα ψέματα.
Προσωπικά όσο βλέπω πυραμιδογατάκια να αλωνίζουν ακόμα δε θα πιστέψω ότι άλλαξε κάτι, πέρα από τον Μανωλιό και τα ρούχα του και θα σας κράζω.
Αν δε σας αρέσει η γνώμη μου για εσάς στα ... το ίδιο, προφανώς, ισχύει και αντίστροφα.

Δεκτή η γνώμη σου και συμφωνώ. Από την στιγμή που όλοι μας έχουμε εντοπίσει την αφορμή και το λάθος ας είσαι σίγουρος ότι θα είμαι απέναντι σ΄αυτό. Πυραμιδοτοπικό εφόσον ξεφεύγει από την γενική συζήτηση και προωθεί συγκεκριμένα συμφέροντα κλπ, αλλά και οποιοδήποτε άλλο θέμα μας θίγει θα "φεύγει".
Άβαταρ μέλους
Manker
Global Moderator

Last Visit: 30/05/19 19:52

Απ: Re: Νέος admin

Δημοσίευσηαπό nikospappas » 04/09/14 21:23

Manker έγραψε:
tazio έγραψε:

Η επιθυμία σας εισακούσθηκε, αν και με με μεγάλη λύπη. Λύπη όχι μόνο για την αποχώρηση της προηγούμενης Διαχειριστικής Ομάδας, αλλά και λόγω των λαθών που έφεραν μια άβολη κατάσταση (σχέσεις Περιοδικού-Φόρουμ) σε σημείο θραύσης.

Η Διεύθυνση του Περιοδικού επιθυμεί με τον διορισμό νέας Διαχειριστικής Ομάδας να επαναφέρει την ηρεμία στο φόρουμ. Προσδοκούμε στην συνεργασία όλων όσων αγαπούν το Φόρουμ και το Περιοδικό.

Από την πλευρά μας, υποσχόμαστε ότι θα προσπαθήσουμε να είμαστε δίκαιοι, τηρώντας μεν τον Κανονισμό, αλλά με τέτοιον τρόπο ώστε να μην χαθεί ο "παρεΐστικος" χαρακτήρας του 4TF.

Σας ευχαριστούμε!

Η διεύθυνση του περιοδικού και κατ' επέκταση εσείς οι νέοι αντμίν μοντ (μόνο δυο θα πήξετε νέοιιιιι :lol: ) αν πράγματι θέλει να επανέλθει η ηρεμία στο φόρουμ ας αρχίσει το ξεσαβούρωμα από τους πυραμιδόγατους που το έφεραν σε αυτή τη κατάσταση. Μπανάκι φθινοπωρινό και αυτών και των κλώνων τους. Διαφορετικά τίποτα δε θα αλλάξει και τίποτα δε θα κάνει ορισμένους να πιστεύουν ότι μόνο αλλαγή username των αντμίν έγινε και τίποτα παραπάνω.
Μοντς δύσκολο να θελήσει να γίνει κάποιος σε μια κατάσταση που ακόμα έχει σύνδεση με το/η αίσχος/αλητεία/αηδία που υπήρξε τις τελευταίες ημέρες.
Την αξιοπιστία που χάσατε θα χρειαστεί χρόνος για να την ανακτήσετε και πάλι δε θα φτάσει ψηλό ποσοστό και σίγουρα ποτέ εκεί που ήταν πριν τον αυτοεξευτελισμό του φόρουμ μέσω της ιδιοκτησίας του. Τα κατέβασαν τα παντελόνια κακά τα ψέματα.
Προσωπικά όσο βλέπω πυραμιδογατάκια να αλωνίζουν ακόμα δε θα πιστέψω ότι άλλαξε κάτι, πέρα από τον Μανωλιό και τα ρούχα του και θα σας κράζω.
Αν δε σας αρέσει η γνώμη μου για εσάς στα ... το ίδιο, προφανώς, ισχύει και αντίστροφα.

Δεκτή η γνώμη σου και συμφωνώ. Από την στιγμή που όλοι μας έχουμε εντοπίσει την αφορμή και το λάθος ας είσαι σίγουρος ότι θα είμαι απέναντι σ΄αυτό. Πυραμιδοτοπικό εφόσον ξεφεύγει από την γενική συζήτηση και προωθεί συγκεκριμένα συμφέροντα κλπ, αλλά και οποιοδήποτε άλλο θέμα μας θίγει θα "φεύγει".

Δεν αρκεί. Με τα χιλιάδες ποστ που σβήστηκαν τι θα γίνει? Το ξεμπαναρισμα χρηστών με 2 και 3 λογαριασμούς?
Τελικά θα μας πείτε ποιοι είστε οι καινούριοι Άντμιν και μοντ ?
nikospappas
4TF N3 Driver

Last Visit: 23/06/19 21:51

Δημοσίευσηαπό tazio » 04/09/14 21:53

Manker έγραψε:...

Λάθος, το θέμα δεν είναι το πυραμιδοτοπικό αλλά τα πυραμιδογατάκια που συνεχίζουν να το τρέχουν και να ψαρεύουν.
Δείχνει ανοχή από τη πλευρά σας στο αίτιο της κατρακύλας.
Ο συντάκτης αυτού του θέματος π.χ. και να μη πάει για μπανάκι μικρό το κακό, γιατί και να γράψει οτιδήποτε πλέον (με το ίδιο username) μόνο γέλιο θα φέρει γιατί μόνο ανέκδοτα μπορεί να γράφει. Σε όλα τα άλλα θέματα θα του θυμίζουν ότι στο λέξικό δίπλα στη λέξη αξιοπιστία θα έχει το όνομά του, ως παράδειγμα προς αποφυγή.

Στο προηγούμενο ποστ σου έγραψες για οργή των μελών. Προσωπικά καμία οργή, αηδία ίσως.
Και για να το πω όπως το είπα σε άλλο χώρο όταν έσκασε το όλο θέμα, "τα στερνά τιμούν τα πρώτα" λέει η παροιμία. Αυτό ίσως πρέπει να το θυμούνται οι διαχειριστές του μεγαλύτερου αυτοκινητιστικού τίτλου της χώρας.
...
Άβαταρ μέλους
tazio
4TF WRC Driver

Last Visit: 25/01/18 19:13

Δημοσίευσηαπό AEA4TF » 04/09/14 22:11

mjacob έγραψε:Θέλετε να πείτε και 2-3 πράγματα περισσότερο για το ποιοι είστε οι "μας" , ποια είναι η διαχειριστική ομάδα, πως το βλέπετε το ζήτημα κ.ο.κ.;
Τα AEA4TF και Manker είναι νέοι ή παλαιοί χρήστες;

nikospappas έγραψε:Δεν αρκεί. Με τα χιλιάδες ποστ που σβήστηκαν τι θα γίνει? Το ξεμπαναρισμα χρηστών με 2 και 3 λογαριασμούς?
Τελικά θα μας πείτε ποιοι είστε οι καινούριοι Άντμιν και μοντ ?

Η ομάδα στην αρχική της φάση αποτελείται από ανθρώπους που είναι κοντά στο περιοδικό, οι οποίοι αναλάβαμε να βοηθήσουμε εθελοντικά, καλύπτοντας το διαχειριστικό κενό που προέκυψε. Προς το παρών είμαστε 3 άτομα και η αλήθεια είναι ότι χρειαζόμαστε και άλλους. Δεν είμαστε παλιοί χρήστες, είμαστε παλιοί φίλοι και συνεργάτες των Τροχών, που αποφασίσαμε να βάλουμε ένα χεράκι στην δύσκολη στιγμή. Δεν έχουμε κανένα συμφέρον και όφελος και πάνω σε αυτό δεν δέχομαι κουβέντα.

Οι παλιοί χρήστες που ξεμπαναρίστηκαν και οι διπλο-τριπλο-εγγεγραμμένοι έχουν αρχίσει ήδη να αποβάλλονται. Δυστυχώς τα σβησμένα ποστ δεν μπορούν να επανέλθουν.

Bayern7 έγραψε:O AEA4TF είναι ο sv2 ή καινούριο μέλος;

Ο sv2 δεν είναι πλέον μέρος της Διαχείρισης και φυσικά είμαστε διαφορετικά πρόσωπα.

tazio έγραψε:Λάθος, το θέμα δεν είναι το πυραμιδοτοπικό αλλά τα πυραμιδογατάκια που συνεχίζουν να το τρέχουν και να ψαρεύουν.
Δείχνει ανοχή από τη πλευρά σας στο αίτιο της κατρακύλας.

Δεν θεωρείς πως είναι λίγο νωρίς για να κρίνεις την ανοχή ή μη προς την ορθή τήρηση του Κανονισμού; Ο Κανονισμός θα τηρηθεί όσο καλύτερα γίνεται με τις περιορισμένες δυνάμεις που διαθέτουμε.
Άβαταρ μέλους
AEA4TF
Site Admin

Last Visit: 07/02/19 22:40

Δημοσίευσηαπό ililias » 04/09/14 22:29

Από ειλικρινή περιέργεια, δυο ερωτήσεις μόνον:
Το περιοδικό, πως κ πότε αποφάσισε να ενδιαφερθεί για το 4τφ; :dizzy:
Ποιος κ με ποια λογική έδωσε τα κλειδιά του φόρουμ στον sv2;
Άδραξε τη μέρα.
:) :)
Άβαταρ μέλους
ililias
4TF WRC Driver

Last Visit: 18/08/17 11:23

Δημοσίευσηαπό Joe Bar Team » 04/09/14 22:46

Manker έγραψε:Από επιλογή μου εδώ και πάρα πολύ καιρό παρακολουθώ τα τεκταινόμενα στο forum ως αόρατος παρατηρητής και φυσικά διαπίστωση μου (αλλά και όλων) τίποτα δεν ήταν ωραίο.

Παρόλ’ αυτά στην προσπάθεια να σωθεί –ότι μπορεί να σωθεί- θέλω να συμμετάσχω φανερά πλέον.

υπήρξε απευθείας επικοινωνία μου.

οπότε: είπες να πάρεις την κατάσταση στα χέρια σου και... για να εξυγιανθει επιτέλους το φόρουμ, αποφασίσατε να μπανάρετε το ρομάν_κ :yahoo:

καλή φάση.

τέλος, ποιος είσαι και επετεύχθη απευθείας επικοινωνία μαζί σου;
ΕικόναΕικόνα

κι ό,τι ημουν έτοιμος να γίνω μελος ρε γμτ... χρηματορροές τελος για τον ΞΒΤ :(
Άβαταρ μέλους
Joe Bar Team
4TF N4 Driver

Last Visit: 01/11/14 11:46

Δημοσίευσηαπό Manker » 04/09/14 22:49

ililias έγραψε:Από ειλικρινή περιέργεια, δυο ερωτήσεις μόνον:
Το περιοδικό, πως κ πότε αποφάσισε να ενδιαφερθεί για το 4τφ; :dizzy:
Ποιος κ με ποια λογική έδωσε τα κλειδιά του φόρουμ στον sv2;

Το περιοδικό θα έκλεινε το φόρουμ αλλά αποφάσισε να του δώσει μια τελευταία ευκαιρία.
Σχετικά με τον sv2, δεν γνωρίζω τι έγινε με την προηγούμενη διαχείριση.
Άβαταρ μέλους
Manker
Global Moderator

Last Visit: 30/05/19 19:52

Δημοσίευσηαπό tazio » 04/09/14 22:50

Δεν θεωρείς πως είναι λίγο νωρίς για να κρίνεις την ανοχή ή μη προς την ορθή τήρηση του Κανονισμού; Ο Κανονισμός θα τηρηθεί όσο καλύτερα γίνεται με τις περιορισμένες δυνάμεις που διαθέτουμε.

Δεν έκρινα την ανοχή ώς προς τη τήρηση του κανονισμού, αλλά την ανοχή προς συγκεκριμένα μέλη ειδικώς. Μέλη που εμφανώς εκτελούν διατεταγμένη υπηρεσία. Ανθυποϋπαλληλίσκους πυραμιδόγατου κοινώς.
Τα μεγαλύτερα παπατζιλίκια γίνονται με τήρηση των κανονισμών, κι όχι μόνο σε φόρουμ, αλλά και στο πραγματικό κόσμο. Το νόμιμο είναι και ηθικό κ.λ.π..
Προσωπικά θέλω "αίμα". Μπαίνετε, ξεσαβουρώνετε και μετά συνεχίζουμε. Όλα τα άλλα είναι ημίμετρα.
Τυπικά τώρα είμαι εκτός κανονισμών μια και σχολιάζω ποστ/απόφαση αντμίν. Αλλά για πες μου τι προτιμάς, να σου πω την γνώμη μου ευθέως ή να πάω με τον κανονισμό και να κάνω το φόρουμ πουτάνα;
Φυσικά και δε θα κάνω τίποτα, παράδειγμα έφερα. Αλλά οι πυραμιδόγατοι αυτό κάνουν, "κι έχεις για σύμαχο το νόμο" που λέει και το τραγούδι.

Δρεπάνι λοιπόν και συνεχίζουμε.
...
Άβαταρ μέλους
tazio
4TF WRC Driver

Last Visit: 25/01/18 19:13

Δημοσίευσηαπό AEA4TF » 04/09/14 23:49

Joe Bar Team έγραψε:οπότε: είπες να πάρεις την κατάσταση στα χέρια σου και... για να εξυγιανθει επιτέλους το φόρουμ, αποφασίσατε να μπανάρετε το ρομάν_κ

καλή φάση.

τέλος, ποιος είσαι και επετεύχθη απευθείας επικοινωνία μαζί σου;

Η δουλειά της Διαχείρισης δεν είναι να δίνει εξηγήσεις και ονοματεπώνυμα στον καθένα που για τους δικούς του λόγους είναι καχύποπτος ή ειρωνικός. Το Φόρουμ πήρε μια παράταση ζωής και όλοι θα κριθούμε εκ του αποτελέσματος και όχι βάσει ιδεοληψιών. Ως εκ τούτου αυτή η συζήτηση είναι ανούσια.

tazio έγραψε:Δεν έκρινα την ανοχή ώς προς τη τήρηση του κανονισμού, αλλά την ανοχή προς συγκεκριμένα μέλη ειδικώς. Μέλη που εμφανώς εκτελούν διατεταγμένη υπηρεσία. Ανθυποϋπαλληλίσκους πυραμιδόγατου κοινώς.
Τα μεγαλύτερα παπατζιλίκια γίνονται με τήρηση των κανονισμών, κι όχι μόνο σε φόρουμ, αλλά και στο πραγματικό κόσμο. Το νόμιμο είναι και ηθικό κ.λ.π..
Προσωπικά θέλω "αίμα". Μπαίνετε, ξεσαβουρώνετε και μετά συνεχίζουμε. Όλα τα άλλα είναι ημίμετρα.
Τυπικά τώρα είμαι εκτός κανονισμών μια και σχολιάζω ποστ/απόφαση αντμίν. Αλλά για πες μου τι προτιμάς, να σου πω την γνώμη μου ευθέως ή να πάω με τον κανονισμό και να κάνω το φόρουμ πουτάνα;
Φυσικά και δε θα κάνω τίποτα, παράδειγμα έφερα. Αλλά οι πυραμιδόγατοι αυτό κάνουν, "κι έχεις για σύμαχο το νόμο" που λέει και το τραγούδι.

Δρεπάνι λοιπόν και συνεχίζουμε.

Σε ευχαριστούμε για τις σκέψεις σου. Ο Κανονισμός απαγορεύει την γκρίζα διαφήμιση και θα τηρηθεί. Ζητούμε μόνο πίστωση χρόνου ώστε "να βρούμε τα νερά μας" καθώς μην ξεχνάτε πως δεν είναι αυτή η κανονική δουλειά μας.

Προς το παρών, το παρόν κλειδώνεται. Ότι ήταν να πούμε το είπαμε. Οποιαδήποτε απορία στα Τεχνικά Θέματα παρακαλώ.
Άβαταρ μέλους
AEA4TF
Site Admin

Last Visit: 07/02/19 22:40

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις - Εκδηλώσεις του Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες