25/03/19 12:54

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ - ΕΚΛΟΓΕΣ

Forum για θέματα γενικού, μη-αυτοκινητιστικού ενδιαφέροντος

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ

Δημοσίευσηαπό BASSstarlet » 06/05/18 22:42

Kάτι τέτοια επιχειρήματα, μου τα έχουν απευθύνει κάτι τζιμάνια εδώ μέσα (διόρθωση:ένα τζιμάνι)

edit:Είναι απλό.Οι κατσαπλιάδες του αριστερού μπλοκ, είναι φυσιολογικό να χαίρονται από τα «κατορθώματα» των ισλαμιστών, αφού έχουν τον ίδιο σκοπό.
BASSstarlet
4TF N3 Driver

Last Visit: 24/11/18 21:07

Δημοσίευσηαπό criuser » 07/05/18 7:20

Για αυτό φταίει ο αστικός κόσμος που έχει πάψει να ταυτίζει τα άκρα όπως και είναι η Ιστορική Αλήθεια και κοιτάει μόνο την ακροδεξιά , ενώ η αριστερά είναι το ίδιο πράγμα ως προς την αντιδημοκρατική αντίληψη και τους στόχους της , αλλά και τα μέσα που έχει ιστορικά χρησιμοποιήσει όπου και όταν είχε την εξουσία στα χέρια της .

Και αν στην Ελλάδα έχουμε πολλούς που εθελοτυφλούν ή έχουν χαζές ενοχές , στην Ευρώπη , στην Δυτική βέβαια έχουν άλλα κίνητρα που το κάνουν . Αντίθετα στην Ανατολική έχουν πάθει και έχουν μάθει .
No substitute for cubic inches
criuser
4TF N4 Driver

Last Visit: 21/03/19 10:07

Δημοσίευσηαπό the_ace » 07/05/18 9:03

Τα έχουμε πει, όσο πιο γρήγορα βρούνε καμιά γωνίτσα να ψοφήσουν, τόσο το καλύτερο για την ανθρωπότητα και τον πλανήτη μας. Δεν ξέρω πάντως αν είναι χειρότερο από το "οι δολοφονίες της 17Ν είχαν ένα ανθρωπιστικό υπόβαθρο"....
the_ace
4TF A6 Driver

Last Visit: 11/01/19 16:47

Δημοσίευσηαπό InsaneDriver » 07/05/18 15:18

Τι έγραφα πριν μερικούς μήνες στις συζητήσεις για διαπλοκή-Καλογρίτσας-Σπίρτζης-Συριζα ότι κάποιος αγαπητός εργολάβος θα σκάσει; :lol: :lol: :lol:
Να δω αν ''χτυπήσουν'' οι εγγυητικές του Καλογρίτσα από τράπεζα Αττικής, που με ένα τηλ. από Μαξίμου τις εκδώσανε(επειδή δεν είναι συστημική-δεν ελέγχεται), που θα ψάχνουν να κρυφτούν όλοι αυτοί κ τι θα λένε για τα λεφτά του ΤΣΜΕΔΕ...

http://www.skai.gr/news/greece/article/ ... duskolion/

http://www.euro2day.gr/news/enterprises ... s-kal.html
InsaneDriver
4TF N3 Driver

Last Visit: 22/03/19 16:08

Δημοσίευσηαπό Storm » 08/05/18 17:47

Είμαι Επαναστάτης.
Είμαι Οραματιστής.
Είμαι και Επίκαιρος!
Για αυτό ψηφίζω ΣΥΡΙΖΑ. Ψηφίζω ΚΚΕ Εσωτερικού.

Εικόνα
Storm
4TF WRC Driver

Last Visit: 07/11/18 17:44

Δημοσίευσηαπό gatoz » 08/05/18 20:00

με μαρξ και https://www.protothema.gr/greece/articl ... 7/adigoni/

ΑρΕς
διαααααααααα
ειδες που και ποιοι τον βαλανε?

ΑρΕς βερζιονε 1.1
αχ ρε τζέισον, καμαρι της μαμας, καημε του πατερα...

ΑρΕς βερζιον 1.2
ακου 'το'...
ειναι απλο ή τον δινεις ή τον παιρνεις. αλλιως παιξε πεντοβολα...
ΕΦΚΑ, ΚΑΤΡΟΥΓΚΑΛΟΣ, ΑΦΡΑΓΚΟΣ
Άβαταρ μέλους
gatoz
4TF A6 Driver

Last Visit: 03/03/19 20:55

Δημοσίευσηαπό InsaneDriver » 09/05/18 10:22

Δεν έχω κανένα θέμα με το τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του.

Όμως αυτό που σιγά σιγά σε άλλα θέματα(υιοθεσία) και πιο γρήγορα σε άλλα, μας τα περνάνε ως ''πρότυπα'' εμένα δεν μου αρέσει.

Καταλάβανε ότι η κοινωνία δεν είναι έτοιμη ακόμα για την υιοθεσία από ομόφυλα ζευγάρια και το περάσανε σε 1ο στάδιο στην αναδοχή. Το αμέσως επόμενο επιχείρημα θα είναι '' μα είναι κατάλληλοι για αναδοχή και όχι για υιοθεσία'';

Γενικά ο προοδευτισμός του κώλου(κυριολεκτικά το γράφω) είναι ένα από τα γραμμάτια που ξεπληρώνει η κυβέρνηση αυτή.

Για το Jason Αντιγόνη τι να πεις;

Αρχαιοελληνική τραγωδία= Αντιγόνη. Νεοελληνική τραγωδία= Jason Αντιγόνη.-

Πριν χρησιμοποιήσει κάποιος τα γνωστά υπερατού ακραίο, φασίστα κτλπ να πω ότι είμαι το ίδιο ακραίος με τον Τσε που μεταξύ άλλων είχε πει και τα εξής: «Οι ομοφυλόφιλοι μου φέρνουν γέλιο! …Όχι γιατί είναι αστείοι, αλλά επειδή είναι γελοίοι. Ευτυχώς ο γιος μου παίζει με ψεύτικα πιστόλια, εάν έπαιζε με κούκλες…θα έπρεπε να χρησιμοποιήσω το πραγματικό μου πιστόλι.»
InsaneDriver
4TF N3 Driver

Δημοσίευσηαπό Χρήστος Λάππας » 09/05/18 11:54

Και ο Τσε φασίστας ήταν, απλά από τα αριστερά.

Αυτό το “δεν είναι έτοιμη η Ελληνική κοινωνία” είναι το πιο κούφιο επιχείρημα που θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις. Να μου πεις “δεν είμαι έτοιμος ΕΓΩ” να το δεχτώ.
κομμουνιστής τα χώνει στο κεφάλαιο που «πρεπει να πληρώνει περισσότερους φόρους», αλλά το δικό του αυτοκίνητο πολυτελείας το είχε με Βουλγαρικές πινακίδες...
Άβαταρ μέλους
Χρήστος Λάππας
4TF Gr. B Driver

Last Visit: 12/03/19 16:23

Δημοσίευσηαπό Storm » 09/05/18 12:04

Με ένα σμπάρο πάρα πολλά τρυγόνια από τους κουτοπόνηρους Συριζοψεκασμένους.
Σε αυτά είναι "μανούλες". Στα σοβαρά είναι άσχετοι εντελώς.

- Κάνουν πράξη τις θέσεις τους σε θέματα που αφορούν μειοψηφικές πελατείες με αριστερίστικες ιδεοληψίες.

- Τα θέματα αυτά τα χρησιμοποιούν για να εμβολίσουν τα κόμματα της αντιπολίτευσης και να προκαλέσουν μία ανακατωσούρα στη Βουλή.

- Χρησιμοποιούν τα θέματα αυτά για να υποστηρίξουν ότι έχουν πλειοψηφία στη βουλή με τη ψήφο άλλων κομμάτων, άρα όλα πάνε καλά.

- Αποπροσανατολίζουν την κοινή γνώμη σε θέματα άσχετα με τα προβλήματα του τόπου.

- Δέχονται επικριτικά σχόλια από την συντριπτική πλειοψηφία των ΜΜΕ και των δημοσιογράφων που ως γνωστόν δεν είναι ούτε συντηρητικοί, ούτε επικριτικοί στις κυβερνητικές θέσεις.

- Ανεβαίνουν οι τηλεθεάσεις γιατί τα φουστάνια με τις τρίχες/γένια και τα ξώπλατα ανεβάζουν τηλεθεάσεις και δήθεν κόντρες στο γυαλί. Οι Τατιάνες με ή χωρίς γένια πανηγυρίζουν.

- Κάποιοι καρνάβαλοι με φουστάνια, γένια, σώβρακα Μινέρβα και σουτιέν Sloggi, επιτέλους, βλέπουν το όνειρό τους να γίνεται πραγματικότητα και θα βάλουν παιδάκια στα σπίτια τους για να τα μεγαλώσουν με νέα πρότυπα, ήθη και έθιμα.

- Κάποια παιδάκια θα είναι τα πειραματόζωα για τα καπρίτσια κάποιων μυαλών ενηλίκων που επικαλούνται ότι είναι οι εκπρόσωποι του προοδευτισμού. Νέοι στρατοί διαπαιδαγωγούνται.

Ένα μπράβο λοιπόν σε όλους εκείνους που το 2015 σε δύο εκλογικές αναμετρήσεις τους έδωσαν απλόχερα την εξουσία.
Storm
4TF WRC Driver

Δημοσίευσηαπό InsaneDriver » 09/05/18 12:22

Χρήστος Λάππας έγραψε:Και ο Τσε φασίστας ήταν, απλά από τα αριστερά.

Αυτό το “δεν είναι έτοιμη η Ελληνική κοινωνία” είναι το πιο κούφιο επιχείρημα που θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις. Να μου πεις “δεν είμαι έτοιμος ΕΓΩ” να το δεχτώ.

Εγώ δεν λέω τι ήταν, αλλά το χρησιμοποιώ ως επιχείρημα αυτών που σε ανεβοκατεβάζουν ακραίο κάθε λίγο και λιγάκι αλλά έχουν και μια αφίσα του ΤΣΕ στο σπίτι.

Δεν είναι έτοιμη=θέλουμε να ικανοποιήσουμε συγκεκριμένα κοινά(ομοφυλόφιλους) αλλά φοβόμαστε ότι δεν θα περάσει από την βουλή για να μην τα ακούνε οι βουλευτές από τους ψηφοφόρους τους ΚΑΙ για αυτό εκτός από τα μνημόνια.

Είναι ο μόνος λόγος που δεν πήγε ο ΣΥΡΙΖΑ να το τερματίσει το θέμα και το πάει σιγά σιγά.

Δεν εκπροσωπώ την κοινωνία, μιλάω πολιτικά.

Η ανάλυση του Storm είναι του δε πόιντ που λένε στο χωριό μου.
InsaneDriver
4TF N3 Driver

Δημοσίευσηαπό the_ace » 09/05/18 12:58

Δεν ξέρω γιατί, αλλά η συγκεκριμένη είδηση μου φέρνει όλα τα άσχημα της χώρας μας, τώρα, σήμερα

Συνταξιούχος κατήγγειλε ότι του έκλεψαν 200.000 ευρώ!

«Άφαντα» έγιναν, σύμφωνα με την καταγγελία συνταξιούχου, στο Αστυνομικό Τμήμα Ακτίου Βόνιτσας, 200.000 ευρώ, που είχε κρυμμένα σε ντουλάπα, στο σπίτι του....ο 57χρονος συνταξιούχος αντιλήφθηκε ότι του έλειπαν τα χρήματα, όταν έφτασε με τη γυναίκα του, στο σπίτι του...

57χρονος συνταξιούχος, που έχει άνετα και χαλαρά 200Κ€ στο σπίτι, πιθανότατα "κρυμμένα" :whistlink:

Καλά, την "37χρονη, Βραζιλιάνα, οικιακή βοηθό, του ζευγαριού" την αφήνω ασχολίαστη, για πολλούς και διαφόρους λόγους....
the_ace
4TF A6 Driver

Last Visit: 11/01/19 16:47

Δημοσίευσηαπό Storm » 09/05/18 17:56

Τα καραγκιοζιλίκια της ΝΔ και του μπαρμπάΚούλη...

Αναδοχή από ομόφυλα ζευγάρια: Η Μάρκου εισηγήθηκε την καταψήφιση, αλλά τελικά ψήφισε το νομοσχέδιο!
...
...
...
Ο διάλογος δε που καταγράφηκε στην αίθουσα της Ολομέλειας είναι ενδεικτικός. Συγκεκριμένα, βουλευτής του κόμματος ρώτησε τον γραμματέα της ΚΟ Κώστα Τσιάρα αν οι διαφοροποιήσεις θα περιοριστούν στις κυρίες Ντόρα Μπακογιάννη, Ολγα Κεφαλογιάννη και Νίκη Κεραμέως που άλλωστε είχαν ενημερώσει για την θετική τους ψήφο. «Ναι, θα έχουμε 3 διαφοροποιήσεις» φέρεται να απάντησε ο κ. Τσιάρας για να αντιδράσει η κυρία Μάρκου και να πει «4 θα είναι οι διαφοροποιήσεις. Θα ψηφίσω και εγώ».

«Σε ενημερώνω ότι ο πρόεδρος θα καταψηφίσει. Είσαι εισηγήτρια» της εξήγησε ο κ. Τσιάρας αλλά η κυρία Μάρκου ήταν ανένδοτη. «Εσείς με βάλατε εισηγήτρια. Εγώ είμαι Ποτάμι. Γιατί με φέρατε στην ΝΔ; Για να μην ψηφίζω τέτοια νομοσχέδια;»

https://www.protothema.gr/politics/arti ... omoshedio/

:dizzy: Επιεικώς γελοίοι. Και αυτοί θέλουν να κυβερνήσουν τη χώρα; Από την μία τιμωρία στην άλλη. :(
Storm
4TF WRC Driver

Δημοσίευσηαπό criuser » 09/05/18 21:50

Εγώ θα ήθελα να μάθω αν κάποιο παιδάκι που θα βρεθεί στα 2 του , ή στα 3 του σε μιά τέτοια αδελφοπαρέα , γιατί ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ οι παρά φύση παρέες , αν λοιπόν αυτό το παιδάκι στα 18 του καταθέσει μία μήνυση και μία αγωγή κατά όσων επέτρεψαν χωρίς την γνώμη του να μπει σε ένα τέτοιο κύκλωμα , με το παραμυθάκι ότι θα πέρναγε χειρότερα στο ίδρυμα .

Από την άλλη όλοι ξέρουμε πόση γραφειοκρατία υπάρχει για να πάρουν ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ένα παιδάκι από τα ιδρύματα και να το υιοθετήσουν . Αλλά εδώ δεν μπορεί να πουλήσει αριστεριλίκι .

Ακόμα καλύτερα θα ήταν τα κανάλια και τα κόμματα να έλεγαν στις σιτεμένες 40άρες που αποφασίζουν στα ξαφνικά να γίνουν μάνες με τις εξωσωματικές όταν η φύση λέει άλλες ηλικίες για τεκνοποιία , να πάνε να υιοθετήσουν παιδάκια .

Τέλος προσωπικά δέχομαι την αναδοχή με τον όρο ότι το παιδί δεν θα μπορεί πριν φτάσει 15 ετών τα αγόρια και 13 τα κορίτσια που έτσι και αλλιώς έχουν μεγαλύτερη ωριμότητα σε αυτή την ηλικία , να μένει με αυτή την παρέα . Νωρίτερα μόνο κάποιες επαφές και αυτές με σοβαρή επίβλεψη .
criuser
4TF N4 Driver

Δημοσίευσηαπό Χρήστος Λάππας » 10/05/18 1:01

Δηλαδή κάποιοι πιστεύουν πως ένα παιδάκι που θα μεγαλώσει στην οικογένεια του Κωστάλα φερ ειπείν ή του Ψινάκη και θα δέχεται όλη την αγάπη τους (γιατί διαφορετικά γιατί να θέλουν να υιοθετήσουν; ) θα είναι σε χειρότερο περιβάλλον από ένα παιδάκι που θα μεγαλώσει σε ίδρυμα.

Στα αλήθεια όμως;
κομμουνιστής τα χώνει στο κεφάλαιο που «πρεπει να πληρώνει περισσότερους φόρους», αλλά το δικό του αυτοκίνητο πολυτελείας το είχε με Βουλγαρικές πινακίδες...
Άβαταρ μέλους
Χρήστος Λάππας
4TF Gr. B Driver

Last Visit: 12/03/19 16:23

Δημοσίευσηαπό criuser » 10/05/18 6:51

Απλά κάποιοι πιστεύουν ότι η οικογένεια του Κωστάλα , αφ΄ενός είναι μειοψηφία , αφ΄ ετέρου επειδή τον άκουσα σε συνέντευξη στην ερτ , είναι τόσο σοβαρός και ευγενής άνθρωπος που δεν παίζει με τέτοια πράγματα .

Αλλωστε υπάρχουν τόσοι πολλοί ομοφυλόφιλοι στον δημόσιο χώρο , που δεν προβάλλουν την ιδιωτική τους επιλογή και είναι απόλυτα αξιοπρεπείς και σοβαροί .

Αλλά δυστυχώς κουμάντο στον χώρο αυτό κάνουν κάτι γελοία άτομα που βγάζουν μίσος για τους άλλους , σαν το αμφίφυλο και διάφορες άλλες γραφικότητες .

Και σε κάθε περίπτωση κανένα δεν ενδιαφέρει τι κάνει ο άλλος στον ιδιωτικό του βίο και στο κρεβάτι του , εφ΄ όσον γίνεται μεταξύ συναινούντων ενηλίκων . Αλλά εδώ έχουμε και τα δικαιώματα των παιδιών , που παραβιάζονται ασύστολα με τον παράνομο αυτό νόμο , εφ΄ όσον τα ίδια δεν μπορούν να κατανοήσουν αυτό που θα τους συμβεί , ούτε να το αρνηθούν .
criuser
4TF N4 Driver

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αντίλογος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: pgs και 8 επισκέπτες