19/06/19 21:54

Για τα παλιά μέλη του Forum,που σταμάτησαν να γράφουν

Forum για θέματα γενικού, μη-αυτοκινητιστικού ενδιαφέροντος

Re: Για τα παλιά μέλη του Forum,που σταμάτησαν να γράφουν

Δημοσίευσηαπό red_monster » 27/02/14 0:04

Το κλίμα του φόρουμ ειναι πιο χαλαρό και ανάλαφρο... Αυτο και μόνο το γεγονός το καθιστά ιδιαίτερα δημοφιλές και ευχάριστο... Το τρολλαρισμα επιτρέπεται (ως ενα βαθμό) με τους μοντ να δίνουν ορισμένες φορές το έναυσμα (στα + το τοποθετώντας εγω αυτο ) ... Μερικοι εχουν ιδιόμορφη τροπο, μερικοι εχουν ιδιομορφους τρόπους και μερικοι γράφουν χαζομαρες για τις οποίες δεν εχουν ιδέα και παρόλα αυτο, επιμένουν... Ε όλοι ανέχονται συμπεριφορές
true petrolhead... :shifty:
Άβαταρ μέλους
red_monster
4TF Gr. B Driver

Last Visit: 14/06/19 7:09

Δημοσίευσηαπό BASSstarlet » 27/02/14 0:14

Η ανοχή που υπήρχε σε μερικούς χρήστες, ήταν τουλάχιστον ακατανόητη.
Ψυχολόγος δεν είμαι, αλλά όταν κάποιος συμπεριφέρεται με υπεροψία, επιτίθεται με ειρωνίες, και προκαλεί με κάθε ευκαιρία, σε άσχετα θέματα, μάλλον έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα στη «πραγματική» ζωή του και ξεσπάει στα φόρα.
Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να ανεχόμαστε τέτοιες συμπεριφορές, επειδή έτσι επιτάσσει η ελευθερία λόγου και έκφρασης...
BASSstarlet
4TF N3 Driver

Last Visit: 24/11/18 21:07

Re: Re: Για τα παλιά μέλη του Forum,που σταμάτησαν να γράφου

Δημοσίευσηαπό QsisVTS » 27/02/14 0:47

corsair έγραψε: Η κατασταση αυτου του φορουμ είναι αρκετά κακη συγκριτικά με αλλα γιατι η ανάπτυξη κωλοσυμπεριφοράς σχεδον ενθαρρύνεται απ την ατιμωρησία.

Συγκριτικά με ποια;

Δεν υπάρχει καλύτερο φόρουμ κορσέ μη το ψάχνεις..
Άβαταρ μέλους
QsisVTS
4TF F15 Pilot

Last Visit: 06/03/19 22:39

Δημοσίευσηαπό cosneo » 27/02/14 10:07

Έχουν περάσει από εδώ αλλά και περνάνε αξιόλογες περιπτώσεις που πρόσφεραν γνώση, άποψη και χιούμορ αλλά και περιπτώσεις που έβγαλαν/βγάζουν την ψυχολογική τους και όχι μόνο μοναξιά και μιζέρια. Όλοι χωράνε όμως...
Δεν μου αρέσει που δεν υπάρχει πχ ο παλιός ΙΚΕ του έως το 2010. Επιλογή του βέβαια η μετέπειτα πορεία του. Τουλάχιστον για τους ισορροπημένους και σοβαρούς ανθρώπους δεν τελειώνει η ζωή με ένα μπαν από ένα φόρουμ. Μη τρελαινομαστε κιόλας!
Και κάτι σωστό που γράφηκε στο φβ από ένα πιτσιρίκο τρολ ... αν καταντήσει το φόρουμ να αναλώνεται σε παπαρολογίες για λαμπάκια και αισθητικές παρεμβάσεις με τον cosneo ... και εγώ θα αποχωρήσω! ;)

Όλοι μας έχουμε εκμεταλλευτει λίγο ή πολύ την υπομονή των διαχειριστών οπότε τα σχόλια τύπου "άργησε" ή "κρίμα τόσο νωρίς" ή "καλά να πάθει" δεν έχουν νόημα.

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου
Τελευταία επεξεργασία από cosneo και 27/02/14 11:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Καλέ μου ιθαγενή ... la mamma degli idioti è sempre incinta.
Άβαταρ μέλους
cosneo
4TF Gr. B Driver

Last Visit: 17/06/19 12:34

Δημοσίευσηαπό Megane98hp » 27/02/14 10:24

chemic έγραψε:
Megane98hp έγραψε:Οι mods είναι απίστευτα ελαστικοί στην εφαρμογή των κανόνων. Για μένα αυτό είναι καλό.
για εμένα αυτό είναι κακό. πολύ κακό για το φορουμ κ έχω παρατηρήσει πως νέοι χρήστες που έχουν μπει, τους την έχει "πει" ο κάθε ΙΚΕ κ εξαφανιστηκαν. Πραγματικά δε έχω συναντήσει σε κανένα άλλο φόρουμ όπου συμμετέχω τετοια ανοχή σε ειρωνίες και χρήστες να κυνηγάνε άλλους χρήστες σε σειρά τοπικ κ να προσβαλουν (πχ το "είπες κικιζια" που είχε γίνει μόδα). Και στη τελική, οι κανόνες του φορουμ δεν δέχονται ερμηνείες κατά το δοκούν και τελικά ισχύουν ή δεν ισχύουν?
Τις προαλες για παραδειγμα στα τεχνικά ένας χρήστης έλεγε τον άλλον μαλάκα επαναλαμβανόμενα (οχι εμενα). Έκανα ριπορτ το ποστ κ δεν σβηστηκε τίποτα

Θέλω επίσης να πω και κάτι άλλο. Κάποιος λίγο πριν έγραψε κάτι.
"Είναι λάθος να τρολάρει τους πάντες" το λέω χοντρά χοντρά
κάποιος άλλος έκανε quote ""Να τρολάρει τους ΗΛΙΘΙΟΥΣ"

Ωραίο αυτό. Όποιος έχει άγνοια είναι ηλίθιος? Όποιος έχει τη δική του λανθασμένη/ διαφορετική / καλή/ κακή άποψη από σένα που μπορεί να είσαι 100% σωστός ή και 100% λάθος, είναι ηλίθιος? :roll: είδες ότι κ συ αναιρείσαι κ τελικά θεωρείς λάθος αυτή την "ελευθερία" στο τρολάρισμα?

Βάζεις μπλε γράμματα, υπογραμμίζεις και με μπερδεύεις. Ένα απλό quote σου είναι δύσκολο να κάνεις? :lol: Δεν είμαι σίγουρος ότι σε κατάλαβα. Νομίζω όμως ότι το ανέφερα πριν το ποστ αυτό. Κι εμένα μπορεί να με ενόχλησε που με τρόλαρε και μάλιστα επανειλημμένα, κι εγώ μπορεί να είπα "μα γιατί δεν του λέει κανείς τίποτα". Δεν αναιρώ/ αναιρούμαι καθόλου. Όλα αυτά τα χρόνια που γίνεται αυτή η ελαστική ανοχή σε τέτοιους χρήστες, πιστεύω ότι το κλίμα έχει τα πάνω του, έχει τα κάτω του. Αν οι κανονισμοί εφαρμόζονταν πιο αυστηρά θα είχε γίνει εδώ μέσα το 1/10 του χαβαλέ και της πλάκας που γίνεται τόσα χρόνια. Όσοι χρήστες είναι ας πούμε "αγενής" (δεν μου αρέσει και πολύ αυτή η λέξη) αργά ή γρήγορα τρώνε πόδι. Αν τώρα υπάρχει περισσότερη ή λιγότερη ανοχή σε κάποιους, δεν μπορώ να πω κάτι. Είναι προσωπικό το ζήτημα μεταξύ των mod. Υπάρχουν χαρακτήρες και χαρακτήρες, άλλος έχει περισσότερη και άλλος λιγότερη ανοχή. Από ότι ξέρω πάντως ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, σίγουρα σε κάποια, αν όχι σε όλα τα "μπάνια" που γίνονται, οι Mod μιλάνε μεταξύ τους. :iconcool:
Χαζομπαμπαδες ολου του κοσμου ΕΝΩΘΕΙΤΕ!!! ΠΑ.Ο.Χ.
www.hazompampades.com
KATEΡΙΝΙΩ ΜΟΥ ΣΑΓΑΠΑΩ ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ, ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΜΟΝΟ ΖΩ!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Megane98hp
4TF WRC Driver

Last Visit: 08/06/19 10:17

Δημοσίευσηαπό kostis20 » 27/02/14 10:40

Και εμενα δε μου αρέσει που καποια μέλη αναφέρονται υποτημιτικά στο Γρηγόρη Κίκιζα με την πρώτη ,άσχετη συνήθως ,ευκαιρία .
Έχει καταντήσει γραφικό. :thumbsdown:
Θα είχε ενδιαφέρον να ακούσουμε μια αποψη απο τους Μοd.
Άβαταρ μέλους
kostis20
4TF N4 Driver

Last Visit: 17/06/19 10:38

Re:

Δημοσίευσηαπό red_monster » 27/02/14 11:19

cosneo έγραψε:Έχουν περάσει από εδώ αλλά και περνάνε αξιόλογες περιπτώσεις που πρόσφεραν γνώση, άποψη και χιούμορ αλλά και περιπτώσεις που έβγαλαν/βγάζουν την ψυχολογική τους και όχι μόνο μοναξιά και μιζέρια. Όλοι χωράνε όμως...
Δεν μου αρέσει που δεν υπάρχει πχ ο παλιός ΙΚΕ του έως το 2010. Επιλογή του βέβαια η μετέπειτα πορεία του. Τουλάχιστον για τους ισορροπημένους και σοβαρούς ανθρώπους δεν τελειώνει η ζωή με ένα μπαν από ένα φόρουμ. Μη τρελαινομαστε κιόλας!
Και κάτι σωστό που γράφηκε στο φβ από ένα πιτσιρίκο τρολ ... αν καταντήσει το φόρουμ να αναλώνεται σε παπαρολογίες για λαμπάκια και αισθητικές παρεμβάσεις με τον cosneo ... και εγώ θα αποχωρήσω! ;)

Όλοι μας έχουμε εκμεταλλευτει λίγο ή πολύ την υπομονή των διαχειριστών οπότε τα σχόλια τύπου "άργησε" ή "κρίμα τόσο νωρίς" ή "καλά να πάθει" δεν έχουν νόημα.

μπορείς ελεύθερα να αποχωρήσεις :shifty:
Άβαταρ μέλους
red_monster
4TF Gr. B Driver

Δημοσίευσηαπό Thάnos » 27/02/14 11:34

Το γαμήσατε το θέμα... :yawn:
Άβαταρ μέλους
Thάnos
4TF Gr. B Driver

Last Visit: 28/12/17 21:14

Δημοσίευσηαπό cosneo » 27/02/14 11:34

Δεν θα χρειαστώ την άδεια σου για εδώ.
Από το φόρουμ ΣΟΥ όμως μπορείς να με διώξεις και τώρα. Mη ρίχνω το επίπεδο! :lol:

Άβαταρ μέλους
cosneo
4TF Gr. B Driver

Re:

Δημοσίευσηαπό red_monster » 27/02/14 12:54

cosneo έγραψε:Δεν θα χρειαστώ την άδεια σου για εδώ.
Από το φόρουμ ΣΟΥ όμως μπορείς να με διώξεις και τώρα. Mη ρίχνω το επίπεδο! :lol:

μα δεν μίλησε κανείς για άδεια, λίγη κρίση αυτογνωσίας χρειάζεται και να ακολουθήσεις τις προγραμματικές σου δηλώσεις :shifty:
Άβαταρ μέλους
red_monster
4TF Gr. B Driver

Δημοσίευσηαπό cosneo » 27/02/14 12:59

Καλά. Ξεκίνα με Aludrox και ξερά δαμάσκηνα και μετά το ψάχνεις για παραπάνω! Αναιτια η επίθεση σου ...
Άβαταρ μέλους
cosneo
4TF Gr. B Driver

Re:

Δημοσίευσηαπό Mad_Max_Geo » 27/02/14 14:48

cosneo έγραψε:Καλά. Ξεκίνα με Aludrox και ξερά δαμάσκηνα και μετά το ψάχνεις για παραπάνω! Αναιτια η επίθεση σου ...

Ενταξει Κοσνεο, τουλαχιστον αυτος, ηξερε δεν ηξερε οτι ησουν εκει, εκραξε στη πιτσιρικαρια μπροστα στα ματια σου που λεει ο λογος... Στην αλλη ομαδα που εχει ο ΙΚΕ εχει βγαλει τον κομπλεξισμο για τους περισσοτερους εδω μεσα, και δε το κανει ανοιχτα, και ουτε δεχεται αλλα ατομα μεσα στην ομαδα... :roll:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Mad_Max_Geo
4TF WRC Driver

Last Visit: 29/06/15 14:01

Δημοσίευσηαπό chrooooo » 27/02/14 14:59

Είσαι σίγουρος? Έχουν κλείσει οι συμμετοχές? Εμένα που μου είπαν να ετοιμάζομαι για μύηση την ισημερία, με κοροϊδεύουν? :lol:
Άβαταρ μέλους
chrooooo
4TF A6 Driver

Last Visit: 02/10/18 21:57

Δημοσίευσηαπό Mad_Max_Geo » 27/02/14 15:06

chrooooo έγραψε:Είσαι σίγουρος? Έχουν κλείσει οι συμμετοχές? Εμένα που μου είπαν να ετοιμάζομαι για μύηση την ισημερία, με κοροϊδεύουν? :lol:

Μυηση την ισημερια τι σημαινει? :oops:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Mad_Max_Geo
4TF WRC Driver

Last Visit: 29/06/15 14:01

Δημοσίευσηαπό Geo f1 » 27/02/14 15:07

Mad για fb λες?

Στειλε κανα λινκ :shifty:
Άβαταρ μέλους
Geo f1