21/04/19 21:12

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ - ΕΚΛΟΓΕΣ

Forum για θέματα γενικού, μη-αυτοκινητιστικού ενδιαφέροντος

Re: ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ - ΕΚΛΟΓΕΣ

Δημοσίευσηαπό pgs » 17/04/19 14:06

johanndelta έγραψε:**Τους θερμούς μου χαιρετισμούς στον καθηγητή μου στο Παν/μιο Χάγκεν Φλαϊσερ.

ενημέρωσε τον ότι απέτυχε.Παταγωδώς.
η άγκελα τα κανε πάνω της τώρα που αλέξι της ζητάει τα χρωστούμενα από το βππ
Είμαι κομμουνιστής: οδηγάω μπεΕμΒε, έχω εξοχικό, άιφον, φοράω λακόστ και δίνω 360 στον υπάλληλό μου (αν και όταν).Δεν φταίω εγώ, έτσι είναι ο καπιταλισμός ηλίθιε.

Θες να μάθεις τι ΔΕΝ θα γίνει; Ρώτα έναν κομμουνιστή να σου πει τι ΘΑ γίνει.
pgs
4TF N2 Driver

Last Visit: 20/03/19 9:31

Δημοσίευσηαπό InsaneDriver » 17/04/19 14:37

http://www.enikonomia.gr/timeliness/212 ... kes-o.html
Οπως βλεπετε ο δρομος του αντιμνημονιου σιγα σιγα προετοιμαζεται ξανα. Οι προπαραγγελιες σανου ξεκινησαν.
Ολοι οι μετακλητοι ξανα στα πεζοδρομια κτλπ κτλπ.
Θα ζησουμε μεγαλες στιγμες μετα τις βουλευτικες...
InsaneDriver
4TF N3 Driver

Last Visit: 18/04/19 23:33

Δημοσίευσηαπό pgs » 17/04/19 16:43

^ μπήκες στη μαύρη λίστα :rtfm: όταν αλέξι φέρει τα δις από τους ναζί ντεν πάρεις τσεντ
Είμαι κομμουνιστής: οδηγάω μπεΕμΒε, έχω εξοχικό, άιφον, φοράω λακόστ και δίνω 360 στον υπάλληλό μου (αν και όταν).Δεν φταίω εγώ, έτσι είναι ο καπιταλισμός ηλίθιε.

Θες να μάθεις τι ΔΕΝ θα γίνει; Ρώτα έναν κομμουνιστή να σου πει τι ΘΑ γίνει.
pgs
4TF N2 Driver

Last Visit: 20/03/19 9:31

Δημοσίευσηαπό Storm » 17/04/19 16:46

Εγώ δεν έχω καταλάβει πως ακόμη υπάρχει ο ΣΥΡΙΖΑ.
Θεωρητικά τώρα τους ενώνει η εξουσία, η καρέκλα και τα φράγκα.

Μετά τις εκλογές, αν χάσουν, όλο αυτό το συνονθύλευμα πολιτικάντηδων πως θα καταφέρουν να είναι μαζί;
Εδώ ούτε οι original Συριζαίοι μεταξύ τους δεν μπορούν να κάτσουν σε ένα τραπέζι να βγάλουν άκρη.
Ακόμη και σήμερα ο ένας τα χώνει στον άλλο... :lol:
Με τους περίεργους Πασόκους, κάποιους δεξιούς, ακροδεξιούς, βασιλικούς και με όλους αυτούς που έχουν μαζέψει πως στην ευχή θα παραμείνουν ενωμένοι; :hmmm:

α! και το άλλο!
Γράφετε για τον Κυριάκο και την Ντόρα που είναι λέτε υποχείρια των Γερμανών.
Καλά πλάκα μας κάνετε εδώ μέσα;;;; :lol:

Ο Κόκκαλης ξεχάσαμε ποιος είναι; Με την Siemens ποιος συνεργαζόταν; Εγώ; :lol:
Τα τηλεφωνικά κέντρα, τα δωράκια ποιος τα έβαζε; Εγώ;
Ή μήπως περιμένετε να τα έβαζε η ίδια η Siemens; Με τι προσόντα ρε; :lol: :lol:

α! μπορεί να τα έβαζα και εγώ... :lol: :lol: :lol: Καλές εποχές τότε...
Βγάζαμε και κανά φράγκο εκεί στην Παιανία. :lol:
Storm
4TF WRC Driver

Last Visit: 07/11/18 17:44

Δημοσίευσηαπό InsaneDriver » 17/04/19 17:04

pgs έγραψε:^ μπήκες στη μαύρη λίστα :rtfm: όταν αλέξι φέρει τα δις από τους ναζί ντεν πάρεις τσεντ

Εγώ και ο σύντροφος Κουτσούμποφ που κάναμε την παρατήρηση ότι 3 χρόνια τώρα το πόρισμα ήταν στο συρτάρι και τώρα που καλοκαιριάζει και ανοίγει το Δελφινάριο, αρχίσανε ξανά τα αντιμνημόνια και τις εΜπαναστάσεις... :iconcool:
InsaneDriver
4TF N3 Driver

Last Visit: 18/04/19 23:33

Δημοσίευσηαπό 21 Quadra » 17/04/19 17:58

Storm έγραψε:Εγώ δεν έχω καταλάβει πως ακόμη υπάρχει ο ΣΥΡΙΖΑ.
Θεωρητικά τώρα τους ενώνει η εξουσία, η καρέκλα και τα φράγκα.

Μετά τις εκλογές, αν χάσουν, όλο αυτό το συνονθύλευμα πολιτικάντηδων πως θα καταφέρουν να είναι μαζί;
Εδώ ούτε οι original Συριζαίοι μεταξύ τους δεν μπορούν να κάτσουν σε ένα τραπέζι να βγάλουν άκρη.
Ακόμη και σήμερα ο ένας τα χώνει στον άλλο... :lol:
Με τους περίεργους Πασόκους, κάποιους δεξιούς, ακροδεξιούς, βασιλικούς και με όλους αυτούς που έχουν μαζέψει πως στην ευχή θα παραμείνουν ενωμένοι; :hmmm:

α! και το άλλο!
Γράφετε για τον Κυριάκο και την Ντόρα που είναι λέτε υποχείρια των Γερμανών.
Καλά πλάκα μας κάνετε εδώ μέσα;;;; :lol:

Ο Κόκκαλης ξεχάσαμε ποιος είναι; Με την Siemens ποιος συνεργαζόταν; Εγώ; :lol:
Τα τηλεφωνικά κέντρα, τα δωράκια ποιος τα έβαζε; Εγώ;
Ή μήπως περιμένετε να τα έβαζε η ίδια η Siemens; Με τι προσόντα ρε; :lol: :lol:

α! μπορεί να τα έβαζα και εγώ... :lol: :lol: :lol: Καλές εποχές τότε...
Βγάζαμε και κανά φράγκο εκεί στην Παιανία. :lol:

Ο Κόκκαλης δεν είναι πολιτικός, ελέγχει πολιτικούς, άρα δεν είναι το ίδιο, είναι συνεπεύθυνος στην όποια λαθροχειρία συντελείται όποτε αυτή συντελείτα κλπ, ο Χριστοφοράκος έφυγε για την Γερμανία για να αποφύγει την σύλληψη του πηγαίνοντας στο αεροδρόμιο με την συνοδεία περιπολικού της αστυνομίας, να θυμηθούμε ότι τότε ήταν υπουργός δικαιοσύνης η Ντόρα Μπακογιάννη, να θυμηθούμε επίσης ότι η προσωπική γραμματέας του Χριστοφοράκου κατέθεσε στην εισαγγελία όλα τα έγγραφα και τις ατζέντες του Χριστοφοράκου με τα ραντεβού του, εκεί μέσα υπήρχαν κάπου 350 ραντεβού με μέλη της οικογένειας Μητσοτάκη, όλα αυτά είναι δημοσιευμένα και κρεμασμένα στα μανταλάκια παντού, σε εφημερίδες, περιοδικά και στο net εκείνη την εποχή, απλά η χώρα προχώρησε μπροστά με καινούργιους ψέυτες / κλέφτες και τα παλιά ξεχαστήκανε, όπως έλεγε και ο Κινέζος με τις ελιές, αυτή είναι η Ελλάδα, δείτε μόνο την συνέντευξη Τσουκάτου μετά που τον σούθταρε ο Σημίτης, για τα δίς δρχ που πήγαιναν στα ταμεία του ΠΑΣΟΚ, και αυτά παλαιά και ξεχασμένα από τους έχοντες μνήμη χρυσόψαρου Έλληνες.

Oι μεγάλοι επιχειρηματίες της χώρας ήταν πάντα με την κυβέρνηση, προχθές με το ΠΑΣΟΚ, χτές με την ΝΔ και σήμερα με τον Σύριζα, το χρήμα δεν έχει μυρωδιά, ακόμα και τα μέσα που χρηματοδοτούν ή αγοράζουν αλλάζουν γραμμή ανάλογα με τα επιχειρηματικά συμφέροντα του χρηματοδότη / αφεντικού, οποία έκπληξη.

Το θ΄λεμα τώρα είναι να φύγει η χολέρα του Σύριζα και μετά βλέπουμε τι θα κάνουμε με τους καινούργιους στην εξουσία, άλλωστε αυτό δεν κάνουμε εδώ και 50 χρόνια ? Φύγε εσύ έλα εσύ, είτε γιατί τα έκαναν μούσκεμα, είτε γιατί ήθελαν διορισμό και εύκολο χρήμα όσοι ήταν στην απέξω, όσοι δεν είχαν μικρομεσαίοι επιχειρηματίες δεν είχαν πρόσβαση στο δημόσιο χρήμα κλπ, έτσι η εκάστοτε αλλαγή στις κυβερνήσεις είχαν πάντα στόχο το βόλεμα όσων περίμεναν στο κατώφλι της εξουσίας, πολιτικοί και μη, η γνώμη του λαού που τους πληρώνει δεν μετρούσε και δεν μέτραγε ποτέ, τρανότερο παράδειγμα από το ΟΧΙ / ΝΑΙ και την συμφωνία των Πρεσπών δεν έχει υπάρξει, μας έχουν γραμμένους στα παπάκια τους, άπαντες, ειδικά τώρα που πάνε κια για εκλογικό πραξικόπημα στις εθνικές εκλογές και μακάρι να βγώ ψεύτης και ανόητος.

'Οσο για τις Γερμανικές αποζημιώσεις είναι ένα ακόμα πυροτέχνημα του Σύριζα για τους ανόητους που δεν βλέπουν πέρα από τη μύτη τους και ακόμα ελπίζουν ότι ο Τσίπρας και το κόμμα του είναι οι σωτήρες της χώρας.
Άβαταρ μέλους
21 Quadra
4TF N4 Driver

Last Visit: 09/04/19 7:34

Δημοσίευσηαπό Storm » 17/04/19 18:21

Δεν αναφέρομαι στον Σωκράτη. Αν και αυτό δεν σημαίνει κάτι. Γιατί όλη η οικογένεια είχε τα πόστα της και έκανε τα κουμάντα της.

Εγώ πάντως αναφέρομαι στον πολιτικό του ΣΥΡΙΖΑ ο οποίος παραμένει ενεργός στις επιχειρήσεις.
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CE%AD%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%82_%CE%9A%CF%8C%CE%BA%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%B7%CF%82_(%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%B1%CF%82)
Storm
4TF WRC Driver

Δημοσίευσηαπό Storm » 17/04/19 18:40

Euronews... :lipsealed:

Storm
4TF WRC Driver

Δημοσίευσηαπό Asep » 17/04/19 20:20

Θέμα ψηφοθηρίας είναι όλα, επειδή οι σχέσεις του Τσίπρα με τους οπαδούς του Ολυμπιακού δεν είναι τον τελευταίο καιρό στα καλύτερα τους χάρη της συγγένειας που έχει ο πρόεδρος της ομάδας με τον αρχηγό της αξιωματικής αντιπολίτευσης μας έβγαλε μπροστά τον γιο του παλιού προέδρου.
Asep
4TF N1 Driver

Last Visit: 18/04/19 5:08

Δημοσίευσηαπό johanndelta » 17/04/19 21:48

Η πλάκα είναι που κάποιοι θεωρούν ότι θα διώξουν τους προδότες και θα ξαναφέρουν το "νέο" (και επειδή ΔΕΝ υπάρχουν πραγματικά επιχειρήματα που να αφορούν τον πολύ κοσμο οι ΝΔουλοι θέλουν αγωνιωδώς να δείξουν ότι οι Ζαιοι είναι σαν τα μούτρα τους) το οποίο μετά "θα ελέγχουν" όταν κάνει λάθη.
Ας αφήσουμε τον ίδιο τον Κουλη, θα τα πει καλύτερα:

(Μην τους πω εγώ ζουδια και παρεξηγηθουνε) :shifty:

Επίσης ο εν αναμονή πρωθυπουργός είπε και ένα άλλο ωραίο:
https://www.protothema.gr/politics/arti ... u-peiraia/
Προσέξτε ένα καραγκιόζη: "Ανεπιφύλακτα". Δλδ δε γαμεις, ας κάνουν ο,τι θέλουν οι οποίοι επενδυτές. "Ανεπιφύλακτα" γιατί διεκδικεί το καλύτερο το αγόρι μας (για την πάρτη του), δεν κρατάει σφιχτή τη σουφρα, ας κουμπωσουν container μέχρι τους κροταφους. Εξάλλου οσες φιφες και να κάνει, κινεζικό είναι μωρέ, micro-soft :lol: oποτε δε θα πονέσουν τα λαιμα...

Απ' τη μια :whatever: στην άλλη το παιδί:
http://www.zoornalistas.com/2019/04/blo ... 8.html?m=1

Kαι κλείνουμε με sms γεωργιαδη-μανιαδακη αλλά επειδή τα γράφει το documento μόνο δε βάζω τίποτα μην τυχόν σηκωθεί το πετσι-της ομήγυρης.
Το σημαντικό σε αυτά τα sms (εφόσον αληθεύουν) δεν είναι τι λένε οι Αδωνοβοριδηδες ( εξάλλου στα καθήκοντά τους είναι :shifty: ) αλλά αυτή η δράκα (αυτοδημιούργητων πάντα) καθικιων που περιμένει στη γωνία να ορμήσει αφού κάνει τις ανάλογες φιφες στους καταλληλους... :eat:

Ευκλειδωωωω, 4x0,60 μπας και γίνει ο Άγγλος αγωνιαρης γιατί αλλο σαξοραλλο δε ξαναθελω. Αλλά με 0,60 το cage από τι θα γίνει, από σκελετό για γυψοσανίδες; :shifty:
MG ZR 160 mk2
johanndelta
4TF N3 Driver

Last Visit: 02/04/19 22:52

Δημοσίευσηαπό Storm » 18/04/19 7:08

Asep έγραψε:Θέμα ψηφοθηρίας είναι όλα, επειδή οι σχέσεις του Τσίπρα με τους οπαδούς του Ολυμπιακού δεν είναι τον τελευταίο καιρό στα καλύτερα τους χάρη της συγγένειας που έχει ο πρόεδρος της ομάδας με τον αρχηγό της αξιωματικής αντιπολίτευσης μας έβγαλε μπροστά τον γιο του παλιού προέδρου.

Αν είναι θέμα ψηφοθηρίας τότε να μην μας τα κάνουν καρπούζια οι αριστερούλιδες του ΣΥΡΙΖΑ ότι αντιπροσωπεύουν το διαφορετικό, το αμόλυντο, την αγνή πολιτική, την προοδευτικότητα και όλες αυτές τις μπούρδες που σερβίρουν καθημερινά τους πολίτες.

Πέρασαν τόσα χρόνια και ακόμη τα ίδια αναμασούν.
Storm
4TF WRC Driver

Δημοσίευσηαπό 21 Quadra » 18/04/19 7:40

Είναι μέγιστη ανοησία για να μην πώ άλλη λέξη να προσπαθούν οι Συριζαίο να δικαιολογήσουν τα δικά τους στραβά πατώντας επάνω στα λάθη, τις παραλήψεις, τις αβλεψίες και λαθροχειρίες των προηγούμενων κυβερνήσεων ΠΑΣΟΚ / ΝΔ για τα οποία όλοι αυτοί πήγαν σπίτι τους τιμωρούμενοι στις κάλπες, ο συμψηφισμός που γίνεται εδώ και 4 χρόνια είναι εκ του πονηρού και καλά θα κάνουν οι Συριζαίοι οπαδοί να δεί τι κάνει η αγαπημένη τους κυβέρνηση και ειδικά ο πρωθυπουργός και η πολύ στενή παρέα του, η τύφλωση και η κώφωση στα πολιτικά είναι κακός σύμβουλος και βλάπτει το κοινωνικό σύνολο.

Και μόνο ότι ανέτρεψαν 100% όλα όσα έλεγαν προεκλογικά το 2015 είναι αρκετά για να τιμωρηθούν, αν δε προστεθούν σε αυτά η προδοσία της Μακεδονίας, τα όσα κάνει ο Γαβρόγλου στα σχολεία της Θράκης, οι συζητήσεις με Ράμα, η μυστική συμφωνία με Ερντογάν για συνδιαχείριση στο Αιγαίο είναι αρκετά ακόμα και για φυλακίσεις, και μακάρι να έχουν κάποιοι τα κάκαλα να τους στείλουν όλους στο ειδικό δικαστήριο για έσχατη προδοσία, αλλά φεύ, Γερμανοπαίδια θα είναι και οι επόμενοι και θα πορεύονται με τον Τσίπρα παρέα προσπαθώντας να φέρουν τα σύνορα μας μέχρι την Λάρισα.
Άβαταρ μέλους
21 Quadra
4TF N4 Driver

Δημοσίευσηαπό Fanis75 » 18/04/19 9:17

21 Quadra έγραψε:Oι μεγάλοι επιχειρηματίες της χώρας ήταν πάντα με την κυβέρνηση, προχθές με το ΠΑΣΟΚ, χτές με την ΝΔ και σήμερα με τον Σύριζα, το χρήμα δεν έχει μυρωδιά, ακόμα και τα μέσα που χρηματοδοτούν ή αγοράζουν αλλάζουν γραμμή ανάλογα με τα επιχειρηματικά συμφέροντα του χρηματοδότη / αφεντικού, οποία έκπληξη.

+100. Απλά να πώ μια σταγόνα στον ωκεανό, γνωστός επιχειρηματίας (δεν ζει πια δυστυχώς) την δεκαετία του '80 και '90 είχε στην "μισθοδοσία" του (δλδ. τους πλήρωνε με τον μήνα!) πάντα 4 βουλευτές (εκ των οποίων οι 2 ήταν πάτνα υπουργοί), 2 από ΠΑΣΟΚ και 2 από ΝΔ...απλά για να μπορεί να κάνει την δουλειά του, χωρίς χάσιμο χρόνου (ή ό,τι άλλο).

Είναι γνωστό χρόνια αυτό, όλες οι μεγάλες επιχειρηματικές οικογένεις χρηματοδοτούν και τα έχουν καλά με όλους τοιυς πολιτικούς και την εκάστοτες κυβέρνηση...έτσι παίζεται το παιχνίδι. Απλά κάποιοι πολιτικοί (ονόματα δεν λέμε, γνωστοί ποιοί είναι) είναι πολύ πιο λερωμένοι και διεφθαρμένοι από κάποιους άλλους.
Τελευταία επεξεργασία από Fanis75 και 18/04/19 10:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Fanis75
4TF N4 Driver

Last Visit: 17/04/19 18:08

Δημοσίευσηαπό 21 Quadra » 18/04/19 10:53

To πολιτικό προσωπικό όχι μόνο οι βουλευτές και οι υπουργοί αλλά όλοι, ειδικά μέσα στη βουλή υπάρχουν πολλά ποντίκια που είναι καλοθρεμένα τρώγοντας από όλες τις κυβερνήσεις πρέπει να πάρουν πόδι, αλλά δυστυχώς όποιοι και να έρθουν στη θέση τους θα κάνουν τα ίδια, το ίδιο και στα υπουργεία, το ίδιο στους διαγωνισμούς του δημοσίου, το ίδιο παντού, δεν υπάρχει σωτηρία, η διασπάθιση του δημόσιου χρήματος στην ελλάδα είναι ολυμπιακό σπόρ και συμμετέχουν χιλιάδες λαού που δεν είναι απαραίτητο να ανήκουν στο πολιτικό προσωπικό.
Άβαταρ μέλους
21 Quadra
4TF N4 Driver

Δημοσίευσηαπό 21 Quadra » 18/04/19 11:09

Σχεδόν ενός χρόνου πρίν αλλά τα λέει ένα πρώην στέλεχος του Σύριζα που πίστεψε στον Τσίπρα και προδόθηκε και είχε το θάρρος να διαφωνίσει με την πολιτική του αφήνοντας μια σημαντική καρέκλα, την Νο 3 της χώρας, λόγια από - μέσα - και όχι από διαρροές.

https://www.youtube.com/watch?v=lUmFjWaMt0M
Άβαταρ μέλους
21 Quadra
4TF N4 Driver

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αντίλογος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες