Αγώνες/Διοργανώσεις

Historic Acropolis Regularity Rally: Νικητές οι Christian Crucifix-Antonio με Porsche 911 S

Νικητές του Historic Acropolis Regularity Rally το οποίο διεξήχθη στις 12-13 Ιουνίου, οι Christian Crucifix-Antonio Caldeira (Porsche 911 S), οι οποίοι επικράτησαν του ανταγωνισμού προσθέτοντας ακόμη μια νίκη στο ενεργητικό τους.

Το έμπειρο πλήρωμα από το εξωτερικό με μεγάλη εμπειρία από δοκιμασίες ακριβείας, κατάφερε να σημειώσει τους λιγότερους βαθμούς ποινής και στα δύο σκέλη του Historic Acropolis Regularity Rally και κατέκτησε την νίκη, έχοντας έντονο συναγωνισμό καθόλη την διάρκειά του.

Στην δεύτερη θέση βρέθηκαν οι Νίκος Αρβανίτης-Ιωάννα Χαραλαμπάκη (Lancia Fulvia 1.35 Coupe), που έκαναν εκπληκτική προσπάθεια μένοντας ελάχιστα πίσω από τους πρώτους, κερδίζοντας τις εντυπώσεις.

Την τρίτη θέση του βάθρου συμπλήρωσαν οι Άρης Γεωργοσόπουλος-Νίκος Κοντογίος (Volkswagen Golf Gti), με την τρομερή εμφάνιση που έκαναν στο δεύτερο σκέλος της Κυριακής.

Historic Acropolis Regularity RallyΤην τέταρτη θέση κατέλαβαν οι Τάσος Δούρος-Παναγιώτα Χελιώτου (Authi Mini Couper), οι οποίοι έχασαν το βάθρο στις λεπτομέρειες. Στην πέμπτη θέση συναντάμε τους Πέτρο Βασιλόπουλο-Δημήτρη Σταθάκο (Ford Escort MK I), ενώ οι Γιάννης Κατσαούνης-Ματθαίος Μανσόλας (Volkswagen Golf), αυτή τη φορά δεν μπόρεσαν να βρεθούν στις πρώτες θέσεις του αγώνα, τερματίζοντας στην έκτη θέση.

Historic Acropolis Regularity RallyΕκδήλωση-γιορτή
Ο τερματισμός έγινε και πάλι στο κέντρο Διόνυσος, επί της οδού Ροβέρτου Γκάλλι, με το μαγικό φόντο της Ακρόπολης να δίνει μια ακόμη λάμψη στον πολύ όμορφο αγώνα. Παρών για την βράβευση των πρωταγωνιστών ήταν ο Υφυπουργός Πολιτισμού και Αθλητισμού κ. Λευτέρης Αυγενάκης, οποίος αφού ευχαρίστησε όσους συνέβαλαν στο να γίνει το Historic Acropolis Regularity Rally, έδωσε τα κύπελλα στους νικητές. Με τα χαμόγελα όλων των πρωταγωνιστών να λάμπουν από χαρά και ευχαρίστηση, έκλεισε αυτή η όμορφη διοργάνωση. _Γ.Τ.