41ο Ράλλυ Παλάδιο: Campeones!

Το Σάββατο 11 Δεκεμβρίου το 41ο Ράλλυ Παλάδιο έκλεισε την αυλαία του Πανελληνίου Πρωτάθληματος Ράλλυ Ασφάλτου 2021.

Το πλήρωμα της ομάδας μας Γιώργος Αναπολιοτάκης και Θανάσης Τσιούκας, οδηγώντας το Ford Fiesta R5 αναδείχθηκαν για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά Πανελλήνιοι Πρωταθλητές Ράλλυ Ασφάλτου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ράλλυ, έπειτα από την δεύτερη θέση που κατέλαβαν στον αγώνα.

To 41ο Ράλλυ Παλάδιο ήταν ένας αγώνας τακτικής για την ομάδα προκειμένου να εξασφαλίσει τον Πανελλήνιο τίτλο ράλλυ ασφάλτου και να τον φέρει για ακόμα μια χρονιά στη Κρήτη. Με το βαθμοθηρικό ενδιαφέρον της ομάδας να περιορίζεται στους μόλις 4 βαθμούς που θα έδιναν το πρωτάθλημα, σημασία είχε ο τερματισμός. Ως εκ τούτου,το πλήρωμα από την αφετηρία έμεινε μακριά από το κυνήγι της νίκης και τη μάχη της πρώτης θέσης.

Anapoliotakis Tsioukas Ford Fiesta R5

Χωρίς περιττά ρίσκα ο στόχος επιτεύχθη, συνεχίζοντας το σερί επιτυχιών και πέντε πλέον τίτλων σε ασφάλτινες επιφάνειες από το 2017, όταν και η ART είχε κατακτήσει με το Seat Ibiza KitCar Evo II το Κύπελλο Ασφάλτου.

Το φετινό πρωτάθλημα είναι αφιερωμένο στις οικογένειες των Πρωταθλητών Ράλλυ Ασφάλτου, στους μηχανικούς και τα μέλη της ομάδας Αντώνης Τζανάκης, Κωνσταντίνος Κοτρώτσιος, Λευτέρης Σωτήρχος, Στάθης Νηστικάκης, Μάνος Νηστικάκης, Αντώνης Ρουσάκης καθώς και στους χορηγούς που υποστήριξαν τη φετινή προσπάθεια στη δύσκολη εποχή της πανδημίας Covid-19 που διανύουμε: