1-2 για την Red Bull στα χρονομετρημένα δοκιμαστικά του Grand Prix Ιαπωνίας, αυτή τη φορά όμως με τον Mark Webber επικεφαλής.
1-2 για την Red Bull στα χρονομετρημένα δοκιμαστικά του Grand Prix Ιαπωνίας, αυτή τη φορά όμως με τον Mark Webber επικεφαλής. Ήταν η πρώτη pole-position για τον Αυστραλό team-mate του Sebastian Vettel από την Κορέα του 2012. Τρίτος κατατάχθηκε ο Lewis Hamilton, ενώ οι Ferrari βρέθηκαν στην πέμπτη και στην όγδοη θέση, με τους Felipe Massa και Fernando Alonso αντίστοιχα. O αγώνας της Κυριακής θα μεταδοθεί ζωντανά από το συνδρομητικό κανάλι OTE TV στις 9 το πρωί, ενώ θα υπάρξει μαγνητοσκοπημένη μετάδοση στη Δημόσια Τηλεόραση στις 3 το μεσημέρι (η εκπομπή για τη Formula 1 ξεκινά στις 2, με το σχετικό ρεπορτάζ για όσα προηγήθηκαν της εκκίνησης). Υπενθυμίζουμε ότι αν ο Sebastian Vettel κερδίσει, με τον Fernando Alonso να τερματίζει από τη δέκατη θέση και κάτω, θα είναι για τέταρτη φορά παγκόσμιος πρωταθλητής.
ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΜΕΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ