Απολαύστε στο βίντεο που ακολουθεί τις καλύτερες στιγμές της καθιερωμένης ετήσιας γερμανικής «φιέστας» της Mercedes, που φέτος πραγματοποιήθηκε στο Mercedes-Benz Arena στη Στουτγάρδη.

Μπροστά σε περίπου 35.000 θεατές, το «παρών» στη φετινή εκδήλωση, που παραδοσιακά πραγματοποιείται με το πέρας των αγωνιστικών δραστηριοτήτων της εκάστοτε χρονιάς, έδωσαν οι δύο οδηγοί της ομάδας F1, Lewis Hamilton και Nico Rosberg, ο νικητής του Πρωταθλήματος DTM, Pascal Wehrlein, καθώς και οι πρώην πιλότοι της γερμανικής εταιρείας στην κορωνίδα των σπορ του μηχανοκίνητου αθλητισμού, Mika Hakkinen, David Coulthard και Jean Alesi.

Τα φώτα της δημοσιότητας στη φετινή εκδήλωση «έπεσαν», όπως ήταν αναμενόμενο και στον 16χρονο γιο του Michael Schumacher, Mick, ο οποίος, στην παρθενική του εμφάνιση στους αγώνες, κατέκτησε φέτος την 10η θέση στο Πρωτάθλημα της Formula 4 στη Γερμανία.

Νικητής του φετινού «Mercedes Stars & Cars» ήταν ο Daniel Juncadella, ο οποίος μετέχει στο πρωτάθλημα DTM για λογαριασμό της Mercedes, φυσικά._Χ.Α.